Riga, Latvia - June 15, 2023: Cyclists rides on the bank of the Daugava river

Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – yra puikus pasirinkimas dviračių mėgėjams. Šio regiono gamta ir kultūra gali pasiūlyti daug atradimų. Tai yra kelios maršrutų parinktys, kurias galite apsvarstyti.

Baltijos jūros dviračių maršrutas (EuroVelo 10)

EuroVelo 10, arba Baltijos jūros maršrutas, yra vienas iš EuroVelo tinklo maršrutų. Jis eina per visą Baltijos jūros regioną, įskaitant Baltijos šalis.

Maršrutas prasideda Lietuvos pietinėje dalyje, eina per Klaipėdos regioną, kur galima aplankyti Kuršių neriją, tada eina per Latvijos pajūrį, tęsiasi per Riga ir baigiasi Estijoje, per Talliną.

Tai yra puiki galimybė pamatyti Baltijos jūros krantinę, jos smėlėtas plačias paplūdimius, istorinius miestus ir regiono kultūrą.

Baltijos šalių trasa (EuroVelo 13)

EuroVelo 13, arba „Geležinio uždangos trasa”, eina per visą Baltijos regioną, pradedant nuo Lietuvos pietinės dalies, einant per šalies centrą ir baigiant Estijos šiaurėje.

Šis maršrutas suteikia puikią galimybę pamatyti kiekvienos Baltijos šalies vidinės dalies peizažus, istorinius miestus, kaimus, ir pasimėgauti regiono kultūra.

Renginiai ir organizuotos trasos

Daugybė organizacijų ir įstaigų reguliariai rengia organizuotas keliones dviračiais per Baltijos šalis. Jos dažnai apima gidą, maitinimą ir nakvynę, ir gali būti puikus būdas atrasti regioną, jei mėgstate suplanuotą veiklą.

Savarankiški maršrutai

Galbūt norite sudaryti savo maršrutą, remdamiesi savo pomėgiais ir interesais. Galite aplankyti Vilniaus, Rigos ar Tallino senamiesčius, patirti miškų ir upių kraštovaizdžius, susipažinti su vietinėmis kultūromis ir tradicijomis kaimo vietovėse.

Dviračių maršrutų pasirinkimai Baltijos šalyse yra be galo įvairūs. Svarbu pasiruošti kelionei, įvertinant savo fizinę būklę, turimą laiką ir norimą sunkumo lygį. Nepamirškite patikrinti dviračio būklės, įsigyti žemėlapį arba įdiegti maršruto programėlę, ir nepamirškite saugumo taisyklių kelyje. Atraskite Baltijos šalis dviračio ritmu!